вівторок, 17 березня 2020 р.

Зимові джунглі в центрі Києва

Як відчував, за тиждень до карантину встиг відвідати з родиною Оранжерейний комплекс національного ботсаду ім.М.Гришка. На площі понад 2000 кв.м. в центрі столиці розташувались справжні джунглі квітів, екзотичних тропічних та субтропічних рослин.

1

Спочатку потрапляєш в велику ароматну залу (424 кв.м) під скляним куполом – царину азалій та камелій. Очі осліпляє неймовірна краса різнокольорових квітів. Як дізнався, ця яскрава колекція за кількістю видів та сортів займає друге місце в Європі! Основу складають сорти азалії індійської, аналогів якої немає в інших ботсадах країни. В колекції збереглись рослини 25 старих німецьких сортів селекції 20-30 років минулого століття, а також 29 сортів та гібридів, що були створені в Україні в 60-70-х рр. Камелія представлена двома видами - японською та олійною.

З королівства азалій-камелій потрапляєш на планету тропічних та субтропічних плодових культур. До речі, в переході є зручна вішалка, де можна переодягнутись. Співробітники залюбки дозволяють робити фотосесію.

Спекота тут неймовірна! Та й волога відчувається, бо джунглі. Тут ви помилуєтесь екземплярами цитрусових (лимон, мандарин, апельсин, цитрон), фейхоа, манго, інжиром, євгенією, хурмою, гранатом. Вік багатьох рослин сягає вже 50 років.
2

Сади суб- та тропічних плодових разом із павільйоном кактусів та інших сукулентів займають 358 кв.м.

Різноманітних кактусів тут 50 видів та понад 70 видів сукулентних рослин Центральної та Південної Америки, Південно-Західної Африки, Мадагаскару. Поряд з кактусами, алое, агавами, хавортіями та молочаями в експозиції особливе місце займають представники мадагаскарської родини Дідієрієвих: аллюодія та дідієрея.

Площа тропіків становить 456 кв.м. Тут можна побачити рослини дощових лісів Південної Америки, Південно-Західної Африки, Південно-Східної Азії, представлена тут і флора субтропічної Австралії. В експозиції використано рослини понад 350 видів! Тут багато різноманітних пальм і фікусів.

12

Ну, і на решті ми опинилися в орхідаріумі, площею 123,5 кв.м.
Ці орхідеї - єдина експозиція в Україні. Взагалі, тут представлені орхідеї майже з усього світу - з Південно-Східної Азії, Південної та Центральної Америки, Африки та Австралії. Їх біля 80 видів та сортів. Одночасно в квітучому стані перебувають 15-20 видів орхідей протягом року. Жовтень-листопад - час масового цвітіння катлей. На жаль, деякі квіти були вже трошки зав’ялими, тому не зробив багато світлин.

3

Квиток в цю царину природи коштує смішну ціну - лише 20 грн. З наступної зими, якщо зеленські зовсім не зруйнують країну, відвідуватиму київський Едем тричі на місяць. Час цвітіння тут - січень-середина березня.

В цьому році запланував відвідати під час цвітіння бузковий сад біля Видубичського монастиря (ПЦУ) /поруч є ще Іонінський монастир, РПЦвУ, який я оминаю десятою дорогою/ та цвітіння магнолій в ботсажцу Фоміна (біля Володимирського собору (ПЦУ)).

Більше світлин:

Немає коментарів:

Дописати коментар

Скликати Радбез ООН Зеленському заборонив кремль

  рф атакувала Одесу ракетами: є постраждалі. Будуть російські бомбардування і ще раз, і ще, і не лише Одеси, а і Херсону etc, як вночі Харк...